דף הבית » יעוץ זוגי ואימון זוגי » אימון זוגי ליציאה ממשבר » אימון זוגי / יעוץ זוגי ליציאה ממשבר בזוגיות
 
 

 אימון זוגי / יעוץ זוגי - ליציאה ממשבר בזוגיות

מיועד לזוגות שהקשר ביניהם נקלע למשבר או לצומת החלטה, המתקשים בתקשורת זוגית ולכן אינם מסוגלים להתמודד עם המשבר בכוחות עצמם – האימון כולל סדרת מפגשים, רובם משותפים וחלקם אישיים עם כל אחד מבני הזוג , וכבר לאחר המפגשים הראשונים ניתן להגיע לתוצאות הניכרות במערכת הזוגית והמשפחתית.

במקרים כאלה בונה האימון הזוגי כבסיס ראשון לתיקון הבעיה כללי מסגרת ברורים לתקשורת מכבדת ואפקטיבית, לאחר מכן מאותרים הפערים בערכים ובציפיות בין בני הזוג – ועליהם נעשית עבודה משותפת עד לגיבוש הסכמות ונורמות חדשות בזוגיות.
עבור זוגות הנמצאים ב"צומת החלטה" לגבי הזוגיות שלהם מהווה האימון אמצעי לבירור יכולותיהם של בני הזוג לתקן את הדרוש תיקון ביחסיהם.   (קרא בהרחבה)
בתהליך האימון הזוגי - נבנית ומעוצבת מחדש המערכת הזוגית:
תקשורת זוגית מעמיקה - בשלב הראשון לומדים בני הזוג לנהל ביניהם שיחה מעמיקה ולשתף זה את זה ברגשותיהם, ובציפיותיהם הפנימיים וכן בקשייהם ובחששותיהם - וזאת בלי לגלוש להאשמות הדדיות ולמאבקים. עבור זוגות רבים החוויה הזו מרגשת ואף מפתיעה, לאחר זמן רב שלא הצליחו לקיים ביניהם שיחה גלויה ואמיתית על רגשותיהם.
זמן איכות זוגי - בתוך שגרת החיים העמוסה לעיתים - מוכנסים "חלונות" של זמן איכות זוגי, המאפשר קירבה, שיתוף ואינטימיות.
הגדרה מחדש של חלוקת עומס וחלוקת תפקידים בבית - לעיתים קרובות עומס ניהול הבית והמשפחה וחלוקת המטלות בבית מהווים מקור לחיכוכים ולמריבות - במהלך האימון מנהלים דיון פתוח על הנושא ונקבעים מחדש תחומי אחריות של כל אחד מבני הזוג בבית במשפחה ובטיפול בילדים, באופן מאוזן הוגן ומוסכם - ובכך מושגים שיתוף פעולה ושלווה בבית.
החזרת הרומנטיקה, הרגשות והאינטימיות לקשר הזוגי - לאחר "הסרת הסלעים" מעוררי החיכוך מהמערכת הזוגית מתפנה מרחב רגשי המאפשר להחזיר לקשר את רגשות האהבה ששררו בתחילתו בתקופת ההיכרות והחיזור - ואין חוויה מרגשת מכך.

 

 
 

 
  • הוסף תגובה
שם
נושא
תגובה
קוד Capcha
  • שלח
  •  | 
  • סגור
תודה!
התגובה שלך תוצג בקרוב.
אירעה שגיאה בעת שליחת ההודעה
אנא נסה שוב מאוחר יותר
שולח את התגובה...
השדה "נושא" לא יכול להיות ריק!
השדה "שם" לא יכול להיות ריק!
השדה "קוד" אינו נכון
  • סגור