דף הבית » אימון עסקי / אימון ניהולי » אימון עסקי למנהלים
 

אימון עסקי למנהלים
אימון עסקי/ אימון ניהולי מיועד למנהלים בארגונים ובחברות לשם שיפור האפקטיביות הניהולית, שיפור מיומנויות ויכולות ניהוליות, מתוך מכוונות לשיפור התוצאות העיסקיות וקידום מטרות הארגון.
ההשקעה הטובה ביותר שיכול ארגון לעשות למען קידום התוצאות העיסקיות היא מיצוי יכולותיהם של מנהליו בדרגים השונים.
היוזמה לאימון עסקי יכולה להיות של הארגון עבור מנהליו או של המנהל עצמו המעוניין לשפר את ביצועיו והישגיו.
הנהלת הארגון מגדירה יעדים ודגשים עבור אימון מנהלים ברמה הארגונית ויחד עם זאת האימון עצמו הוא תהליך אישי וחסוי המתנהל בין המנהל לבין מאמנו.
האימון עשוי לעסוק במכלול של תחומים המשפיעים על האפקטיביות הניהולית של המנהל – שמקורם הן בתחום הניהולי- ארגוני והן בתחום האישי- משפחתי. המנהל מגדיר עם המתאמן את מטרות האימון מבחינתו, העשויות להיות מימוש מוצלח של פרוייקט מסויים או לחילופין שיפור מיומנויות או יכולות ניהוליות אישיות.
באימון מזוהות העוצמות של המנהל וכן נקודות התורפה והחסמים הפוגעים באפקטיביות או בסיפוק האישי מהעבודה. בעבודת צוות מוגדרת בזמן ובמספר מפגשים מתקדם המנהל בסיוע צמוד של מאמנו עד למימוש המטרות שהוגדרו לאימון.
מוקדים אפשריים לאימון עסקי עשויים להיות: שיפור יכולות ניהוליות, שיפור יכולות מנהיגות והפעלת צוות עובדים, שיפור תוצאות עיסקיות, שיפור יכולות תקשורת בין אישית, אימון לאסרטיביות ניהולית, העצמה אישית ועוד.
מנהלים מדווחים על תחושה של שינוי והישגים כבר לאחר המפגש הראשון והשני. לאחר סדרת מפגשים מליאה (10-12) מדווחים מנהלים על שינוי מרחיקי לכת הן בתובנות הניהוליות שלהם, הן ביכולות הניהול והמנהיגות שלהם כלפי עובדים הכפופים להם והן בהרגשת הסיפוק האישית.
90% מהמנהלים העובדים סדרת אימון עסקי מעוניינים כעבור זמן לעבור סדרת אימון נוספת לשיפור יכולות ומיומנויות נוספות ושיעור דומה ממליצים להנהלת הארגון להרחיב את מעגל המנהלים בארגון המיועדים לעבור אימון עסקי.
 

                      להלן חלק מתוצאות סקר שנערך בקרב מנהלים בכירים
           שעברו אימון עסקי בארגון גדול:
    (בפניה אלינו נוכל להציג את כלל ממצאי הסקר)

אפקטיביות אימון עסקי - סקר מנהלים
        
אפקטיביות אימון עסקי - סקר מנהלים              

אפקטיביות אימון עסקי - סקר מנהלים               

 
 
 
 

 

 

 
 
גרסה להדפסהגרסה להדפסה      שליחה לחברשליחה לחבר