דף הבית » הרצאות וסדנאות » הרצאות וסדנאות - כללי
 

 

הרצאות וסדנאות

 
1.   הערכה ארגונית – ההבדל בין להיות טוב ל"מצויין" – מערכת הערכה ארגונית כוללת "כחדר המראות" של הארגון, בו משתקפים "פניהם" של המנהלים, העובדים ושל הארגון כולו, בעיני הממונים עליהם, בעיני הכפופים להם, בעיני עמיתיהם ובעיני לקוחותיהם. כיצד הופכת ההערכה הארגונית לכלי רב עוצמה לשינוי ארגוני להטמעת תרבות ארגונית "מצליחנית" ולמנוף להעצמת מנהלים ועובדים בארגון? כיצד ארגונים המעיזים "להביט כל בוקר" במראה" הופכים עצמם לאפקטיביים ולמצליחים יותר בעולם העיסקי התחרותי? היכרות עם העקרונות הפסיכולוגיים והניהוליים של הערכת מנהלים ועובדים בארגונים.
2.      ההבדל בין להיות "טוב" ל"מצויין" בחיים
בחיי הזוגיות והאהבה, בחיי המשפחה, בקריירה ובעבודה, בקשר עם חברים – מה מביא אותנו להצטיין ולהיות במיטבנו? 
היכולת להצטיין מצוייה בכל אחד מאיתנו ! – ועם זאת, לחלק מאיתנו היכולת להיות במיטבם ולהגיע להישגים ולמצויינות, בעוד אחרים מסתפקים בלהיות "בסדר" ומנהלים את חייהם ללא אתגרים, ללא ריגושים וללא הערכה שהם ראויים לה מעצמם ומאחרים.  
מרגע שלמדנו את הפרינציפ אנחנו מעוררים לחיים את זרע ההצטיינות הפנימי שלנו – והוא עשוי ללוות אותנו ולהפתיע בכל תחום בחיינו.
ההרצאה מתאימה לכל קהל, רצינית אך קלילה והומוריסטית, כוללת הדגמות, השתתפות הקהל – ומשולבת בקטעי סרטים מרתקים ומצחיקים.
 
3.    "עוברים את זה אחרת" - התמודדות עם מעברים ושינויים במהלך החיים – אשליית היציבות והביטחון למול המציאות המשתנה ללא הרף. היכולת להתמודד עם מעברים ועם שינויים בחיים – והתפישה האישית כלפי שינויים ומעברים – כאחד המשתנים המרכזיים המשפיעים על חוויית האושר והסיפוק בחיים. מה מלמדת אותנו ה"פסיכולוגיה החיובית בנושא האושר?  "מוקד שליטה חיצוני ופנימי" – החיים מתמרנים אותנו או אנחנו אותם? מהי אחריות הפרט על שליטה בחייו ובשינויים המתחוללים בהם וכיצד ניתן לממש אחריות זו? אסטרטגיות התמודדות שונות עם שינוי, ההרצאה מתאימה לקהלים שונים וניתן להתאימה לאוכלוסיות שונות, לרבות לבעלי מקצוע המטפלים בלקוחות החווים שינויים, מעברים וחוסר יציבות בחייהם.
4.   אימון לשינוי תודעתי – העצמת אפקטיביות השינוי באימון אישי – מסע מרתק לתוך התודעה העצמית והיכרות עם הכלים המטאפוריים (פיתוח ייחודי שפיתחתי והמשמש אותי בתהליכי אימון ) הדרך הקצרה ביותר אל עולמנו הפנימי והרגשי ואל הדלתות הנסתרות שלנו – "ארגז כלים מטאפורי" הנרכש ע"י המתאמן בתהליך האימון והמסייע לו בשינוי תודעתי והתנהגותי – בדרך לשינוי ולפריצת דרך אישית בחיים.
5.      הסודות הפסיכולוגיים והרגשיים של גישת ה- coaching – "מאחורי הקלעים" של אופנת האימון המציפה את השוק והתופסת תאוצה כיום. היכרות עם העקרונות והסודות ההופכים את המתודולוגיה האימונית לבעלת עוצמה ביחס לגישות יעוציות וטיפוליות אחרות. לאן מועדות פני התחום בעתיד? היכן עובר הגבול בין מקצוענות לחובבנות באימון אישי.
6.   סוגית השינוי בארגונים – מדוע ואיך ארגונים משתנים? חשיבות השינוי הארגוני לשרידותו. האם כל ארגון יכול להשתנות? אילו ארגונים מצליחים להשתנות ומה קורה לאלו שלא? מחזוריות החיים של ארגונים מלידה ועד מוות. ארגונים "צעירים" ו"זקנים" anti-aging" ארגוני" - כיצד מצליחים ארגונים לשמור על נעורים ושגשוג באופן תמידי? גישות שונות מרתקות ומשעשעות לסוגיה הקובעת את הישגיהם ושרידותם של ארגונים בחברה המודרנית.
7.     "המועצה" למניעת תאונות בזוגיות בישראל – תאוריה, הסמכה, טסט, רישיון... בזוגיות! "הזוגיות" כסוגיה מרכזית בחיי הפרט ובחיי החברה בישראל. כיצד מהווה מוסד הזוגיות – את אחת התשתיות הלאומיות המרכזיות – השפעתו על מישורי החיים השונים של הפרט ושל החברה. אילו מחירים משלמים הפרטים ואלו משלמת החברה בישראל על הזנחת הנושא? וכיצד ניתן להביא למהפך חברתי בתחום? הרצאה שתוצי אתכם משלוותכם !
8.   אימון זוגי ואימון לזוגיות – להיות או להיות – מה בין אימון זוגי (לזוג) לבין אימון לזוגיות (ליחיד המחפש זוגיות), מה בין כיצד האימון הזוגי מרוויח מכל העולמות? כיצד מיישם האימון לזוגיות שיטות וכלים מדיסציפלינות שונות העוסקות בתחום הזוגיות: גישת הטיפול הקליני מול גישת היעוץ הזוגי וכיצד ניתן להביא למהפך בחיי הזוגיות בתוך זמן קצר. מהי זוגיות מאושרת – מאילו"חומרים" היא מורכבת, כיצד ניתן לאתר את מוקדי הבעיה ולתקנם. אילו כלים לשימוש עצמי מקבלים המתאמנים. לראות בזוגיות השקעה רווחית ולקחת אחריות.
9.    "מפתח הקסמים"– אינטיליגנציה רגשית בניהול - מהי אינטיליגנציה רגשית ומהם סודותיה? מדוע וכיצד שימוש נכון בעקרונות האינטיליגנציה הרגשית בעולם הניהול והעבודה הוא " מפתח הקסמים" לליבם של הממנונים עלינו, לליבם של הכפופים לנו והממגנט אלינו את לקוחותינו. עקרונות האינטיליגנציה הרגשית המסתתרים מאחרי התיאוריות הניהוליות והמנהיגותיות השונות. מה הופך מנהל למנהיג? מה הופך מנהיג לכריזמתי? היכרות עם גישות לסיווג סגנונות ניהוליים וניתוחם באמצעות העקרונות והכלים של האינטיליגנציה הרגשית.
10.משוב והעצמת כפופים – שדרג את העובדים שלך – מיומנויות של העצמת עובדים, באמצעות משוב על ביצועים ותגמול דיפרנציאלי- תלוי תפוקות. כיצד "תשדרג" את העובדים שלך, תאתגר אותם ותביא אותם לעבוד מתוך מוטיבציה פנימית, מחוייבים ומחוייכים, התורמים לארגון את מיטב מרצם וכישוריהם?  כיצד תהיה המאמן והמנטור של עובדיך – ותרוויח על כך בגדול?
   
 
 
גרסה להדפסהגרסה להדפסה      שליחה לחברשליחה לחבר