דף הבית » יעוץ זוגי ואימון זוגי » מהו אימון זוגי?
 
 

אימון / יעוץ זוגי ממוקד תוצאות :
בסדרה בת 10 מפגשים תחזירו את הרוגע והאופטימיות לחייכם !  במודל אימון ייחודי, פשוט ומרתק תלמדו לנהל תקשורת זוגית אמיתית ומעמיקה, שתאפשר לכם להתמודד עם האתגרים, ההחלטות והמתחים שבחייכם.  תעמיקו את המודעות ותקחו שליטה על חייכם.  את השינוי תחושו כבר בימים שלאחר הפגישה הראשונה !

פיתחתי שיטת אימון /יעוץ זוגי ייחודית, המביאה לתוצאות מהירות ואשר תקנה לכם כלים המותאמים לכם. כלים, אשר ילוו אתכם מכאן ואילך.  זוגות רבים שינו את חייהם מן הקצה אל הקצה.  (ראו פרק סיפורי אימון)

אם הזוגיות והמשפחה חשובים לכם, אם אתם זוכרים בגעגוע ימים יפים מתחילת הקשר ואתם רוצים להחזיר את האהבה והחברות שאבדו לכם, דעו כי הדבר בהישג ידכם !  
נדרשים מכם מחוייבות לתהליך ומאמץ בתהליך השינוי - אבל המאמץ משתלם ומהר ! 

אל תבזבזו יום מיותר וקחו אחריות לשינוי !
  

התקשרו אלי:  052-7799655 , אבי אלפסי יזרעאל

   
 

מהו אימון זוגי? / אבי אלפסי יזרעאל

 אבי, מאמן לפריצת דרך בתחום הזוגיות והקריירה ומומחה לפיתוח אישי
זוגיות בריאה ומעצימה היא ללא כל ספק התשתית הראשונה במעלה לאושר האישי שלנו, ומשליכה על כל תחומי החיים האחרים– ובהם קריירה ומשפחה. אם אתם הורים לילדים – לאיכות הזוגיות שלכם השלכות מיידיות על אושרם ורווחתם של  ילדיכם.
"אימון זוגי" הוא תחום חדשני ומרתק, הצומח לו בשנים האחרונות בקצב מהיר, לצד ה"יעוץ זוגי" וה"טיפול זוגי"  הוותיקים.
אימון זוגי, משלב בין התפישה והכלים רבי העוצמה של תחום האימון (coaching)- עם גישות, כלים וידע מעולם הטיפול הזוגי והיעוץ הזוגי. כמו כן הוא משלב גישות וטכניקות נוספות (מתחום התקשורת, הגישור, הדימיון המודרך ועוד).
אימון זוגי מאופיין בגישה מעשית המכוונת לתוצאות ולרשותו מגוון כלים ומתודות מעולם היעוץ הזוגי. לכן האימון עשוי להיות מסע מרתק, מרגש ומפתיע של גילוי עצמי ושל חיזוק המודעות ההדדית בקשר הזוגי. במהלכו פוגשים בני הזוג מחדש את המשאבים והכוחות הפנימיים שלהם, המאפשרים להם להשיג במהירות רבה שיפור במערכת הזוגית ובתקשורת הזוגית, ומאפשר "להסיר מהדרך" את המכשולים ואת מוקדי החיכוך ביניהם.
בני הזוג מגלים מחדש במהלך האימון הזוגי את האהבה והאינטימיות שהחלו להישחק בשגרת החיים הלוחצת ואשר התעמעמו בשל ריבוי של חיכוכים ועימותים ביניהם. 
חשיבה מקובעת המונעת את השינוי: כאשר אנחנו זקוקים לסיוע או הכוונה בנושא הזוגיות, אם כבודד/ת המחפש את "החצי השני" כשותף/ה לחיים ואם כזוג הנקלע לקשיים בזוגיות, עומדות בפנינו מספר אפשרויות: להמשיך ולהתמודד לבד עם הקושי ולעיתים לקבל את המצב הקיים כמצב שאינו ניתן לשינוי - או לחילופין לפנות לעזרה מקצועית. אני פוגש הרבה נשים וגברים שאיבדו תקווה מהגעה לזוגיות מאושרת ומסתגלים למציאות הזו, תוך כדי מתן הסברים ו"תירוצים" מסוגים שונים לעצמם.
המשותף להסברים אלה הוא הרעיון שלא ניתן להגיע לזוגיות מוצלחת. בכולם אנו מורידים מעצמנו את האחריות לשינוי המצב ועלולים לאבד תקווה לשינוי. בפועל, במרבית המקרים - הבעיה שמונעת את השינוי היא התפישה המקובעת/ הפאסימית ולא המציאות עצמה: בהעדר תקווה ובהעדר אחריות לשינוי – הסיכוי למימושו הוא אפסי !!!
האימון – מחזיר את האמון ואת הכוחות הפנימיים למימוש השינוי :שיטת העבודה באימון בנוייה על ההנחה שכל אדם שואף בתוכו לממש את עצמו ואת אושרו בחיים וכן שהאדם אוצר בתוכו מכלול של יכולת כישורים ואנרגיות העשויות לאפשר לו לממש את שאיפותיו. הבעיה הרווחת היא שאנו במהלך הזמן עשויים לאבד את הביטחון ביכולותינו ולכן לא תמיד מעיזים להודות בשאיפתנו האמיתיות לאושר. אלו מבינינו שמודעים לשאיפתם – לעיתים מטילים ספק ביכולתם לממשה. בשלב מסויים אנחנו עשויים אף "להסביר" לעצמנו שאנחנו כלל לא ראויים לאושר מסיבות כאלה ואחרות.
לאחר תקופה מתמשכת של חוסר הצלחה לנהל תקשורת זוגית סבירה, אנו נוטים לנטוש את "מוד" שיתוף הפעולה" בזוגיות ולהמירו מבלי משים במוד ה"תחרות", "ההתכתשות" ואף -"המלחמה".  בהדרגה מתחילים שני בני הזוג לייחס זה לזה את האשמה על בעיותיהם, תסכוליהם ועל כישלון הקשר הזוגי. במקביל, מתוך כעס ויאוש מתחילים בני הזוג להצמיד זה לזה "תוויות" שליליות - המשקפות בעיקר את הייאוש שלהם מהסיכוי לשינוי.
מלכודת היאוש: המצב המתואר הוא מלכודת  יאוש האופפת את הפרט או את הזוג ומעודד אותם לוותר על האושר האמיתי או לכלוא אותו בפנטזיות שנראות חסרות סיכוי להתממש. התוצאה עשוייה להיות מאבקים בלתי פוסקים ומתישים, לחילופין - נתק וריחוק עד כדי מצב קיצוני המכונה על ידי "גירושים פסיכולוגיים" - שני בני זוג החיים כזוג, אך למעשה מנותקים זה מזה רגשית.
זוגות רבים ביאושם משיפור, ולאחר ניסיונות כושלים לטיפול זוגי בשיטות שונות אף פונים לאופציית הגירושים בפועל. אופציה שמחיריה הם לרוב מרחיקי לכת מבחינה אישית , משפחתית וכלכלית.
אם הדברים שלעיל מצלצלים לכם מוכרים- גם אם הייתם בטיפולים זוגיים שכשלו בואו לפגישת היכרות כדי לעמוד מקרוב על ההזדמנות שלכם להחזיר את האושר והסיפוק לזוגיות שלכם.
אימון זוגי מיועד ליחידים או לזוגות בנקודות צומת שונות לאורך החיים:
  • אימון ליחידים כהכנה לזוגיות  (ראהפירוט)
  • אימון לזוגות לחיזוק תשתית הקשר הזוגי(ראה פירוט)
  • אימון לזוגות בקושי או במשבר(ראה פירוט)
אימון זוגי הינה גישה טיפולית תכליתית המכוונת להשגת תוצאות מהירות.
האימון נמשך בד"כ פרק זמן של כשלושה חודשים וכולל סדרה של כ10-12 מפגשים שבועיים בני כשעה וחצי, וכן מטלות ומחויבויות שמקבלים שני בני הזוג ליישום בין המפגשים .
 
האימון אינו נכנס לרבדים פסיכולוגיים עמוקים, היות והנחת היסוד היא כי אין הכרח "לנבור" בכל המצוקות והבעיות של כל אחד מבני הזוג על מנת לשפר את הדינאמיקה הזוגית. איתור הבעיות הללו יוצר התמקדות בעבר, והאימון בהווייתו מתמקד בהווה ובעתיד. במקרים בהם נדרש טיפול מקצועי מסוג אחר – מופנים בני הזוג לאנשי מקצוע מתאימים.
 
תוצאות מהירות - גישת האימון הזוגי המשולבת מוכיחה עצמה כיעילה ביותר ומובילה לתוצאות מהירות "בשטח".  ברוב המקרים ניתן לראות את תחילת השינוי בקשר הזוגי ובאיכות התקשורת הזוגית כבר לאחר הפגישה הראשונה והשניה.
 
לאחר שתיים עד ארבע פגישות מגיעים בני הזוג לתובנות חדשות ואף מפתיעות על המתרחש בזוגיות שלהם. הם לומדים להשתמש בכלים תקשורתיים, המאפשרים להם להתמודד עם לחץ, עומס ועימות בחוכמה וביעילות. זוגות אלה מדווחים על שינוי דרמאטי באיכות התקשורת הזוגית, באווירה בקשר ועל שינוי לטובה במצב הרוח וברמת האופטימיות שלהם לגבי העתיד.

עם התקדמות תהליך האימון חווים בני הזוג יותר זמן איכות זוגי, העמקת החברות, השיתוף והתמיכה הרגשיים ביניהם, ובדרך כלל ניכר שיפור מיידי בקשר האינטימי ביניהם. הם מסוגלים לשוחח ביניהם ולקבל החלטות משותפות וחשובות על העתיד.

 

 
 

 
  • הוסף תגובה
שם
נושא
תגובה
קוד Capcha
  • שלח
  •  | 
  • סגור
תודה!
התגובה שלך תוצג בקרוב.
אירעה שגיאה בעת שליחת ההודעה
אנא נסה שוב מאוחר יותר
שולח את התגובה...
השדה "נושא" לא יכול להיות ריק!
השדה "שם" לא יכול להיות ריק!
השדה "קוד" אינו נכון
  • סגור